ענת רחמל

"הסקרנות היא שגורמת לי לחזור ולתרגל בכל יום."ענת החלה לתרגל יוגה בשנת 2002 ובשנת 2008 החלה ללמד. היא השתלמה כמה פעמים בהודו הן במרכז RIMYI שבפונה והן עם רג`יב וסווטי צ`נצ`ני בדרהדון. השתתפה בסדנאות רבות בארץ ובעולם עם גיטה בתו של ב.ק.ס איינגר, ומורים בכירים אחרים. בין השנים 2009 -  2012 לימדה ולמדה בשוויץ.

לא פעם שואלים אותי איך אפשר לחזור ולתרגל יוגה יום אחר יום ומדוע אני כה נמשכת לזה. אני עונה בפשטות: הסקרנות. הסקרנות לגלות, להתקרב ולהכיר את ה`עצמי` שלי דרך הגוף, כיצד הוא משתנה, היכן הוא מותנה, כיצד הוא מגיב לתרגול, מדוע מקומות מסוימים חבויים או דווקא מסרבים ואחרים נגישים ומוותרים, מה מגדיר את הגבולות שלו ומה מסתתר מעברו השני...

פרשנט, בנו של ב.ק.ס. איינגר, מתאר את חווית התרגול כך:

“…The teacher inside you is more important than the teacher outside… The teacher outside is there to open the laptop- you have to log in.

 The job of the teacher outside is to take you to the teacher inside. You have to become INdependent…Identify the teachers withIN you. Become dependent on something withIN which is more genuine, credible, high in credentials and qualifications. Develop your own scheme.

Rather than you being conducted, try to conduct yourself...

When that internal teacher conducts you, there reveals a cosmos.”Prashant Iyengar July 2011