הרצאות קיץ 2020

פיזיותרפיסטים מומחים בתחומם

השנה במסגרות הרצאות הקיץ אנחנו מארחים 4 פיזיותרפיסטים, מומחים בעלי שם בתחומם. הנושאים בהם תעסוקנה ההרצאות נוגעים לחייו של כל אדם, בין אם הוא מתרגל יוגה או עוסק בספורט. לאחר כל הרצאה תתקיים סדנא עם נעה צוייג. ניתן להרשם להרצאות בלבד.

6.8 דודי קישבן - הכל אודות הברך
ההרצאה תתמקד במבנה האנטומי, סיבות לבעיות ברכיים ופגיעות בברך. סיכוי טוב ל"שחיטת פרות קדושות" בנוגע לנחיצות של זריקות וניתוחי ברך בחלק ממקרי פציעה.
דודי קישבן, פיזיותרפיסט ומנואל תרפיסט. בעל תואר שני בפיזיותרפיה מנואלית. בעל ניסיון בשיקום אורתופדי ונויורולוגי, ניהל את המערך הרפואי בארץ ובחו״ל של להקת ״בת שבע״.

לאחר ההרצאה סדנת יוגה עם נעה צוייג
גישתה של איינגאר יוגה מבוססת על פעולה נכונה ולא הימנעות מתנועה ותרגול. בסדנא אציג את התרגול המתאים לרגישות וכאב בברכיים. נלמד להתבונן בברך כחלק ממערכת השלד, להבין כיצד לחלק נכון את העומס בין המפרקים וכיצד לטפל ולשקם פציעות ברכיים באמצעות יוגה טיפולית.

11.8 ד"ר סאם ח'מיס –השפעת כף הרגל על שרשרת התנועה
אנטומיה פונקציונליות וביומכניקה של כפות הרגליים, תפקוד נורמלי ואבנורמלי בהקשר לפתולוגיות שכיחות. תפקיד כפות הרגליים בתפיסת העצמי במרחב בעמידה ובתנועה.
ד"ר חמיס מומחה וחוקר בתחום הביומכניקה וניתוח תנועה. בעל  תואר PhD  בניתוח הליכה ותנועה. מנהל המעבדה לחקר ההליכה והתנועה במרכז הרפואי איכילוב.

לאחר ההרצאה סדנת יוגה עם נעה צוייג
"בין טדאסאנה לפדמאסאנה" הקשר בין כפות הרגליים וחמשת המעטפות התפקודיות וכיצד אנחנו מיישמים אותו בתנוחות שונות. נתיחס לתופעות כמו פלטפוס הולפוס, דלקות בפסיה הפלנטרית. נבדוק את הקשר בין כפות הרגליים, בעיות ברכיים ועמוד שדרה. 

13.8 תומר רייך - ליקויי יציבה ועקמת
על ההבדל בין יציבה לקויה ועקמת, הצגת האנטומיה הרלוונטית של עמוד השדרה, זיהוי והצגת שיטות טיפול שמרניות הנהוגות היום.     

תומר רייך מטפל בקופת חולים מכבי. בעל ניסיון בטיפול בליקויי יציבה ועקמת אצל בני נוער. מטפל בשיטת שרוט אותה למד בברצלונה אצל ד"ר ריגו מפתח השיטה.

לאחר ההרצאה סדנת יוגה עם נעה צוייג
בסדנא תחלוק נעה את ניסיונה ביוגה טיפולית ותראה כיצד לעבוד עם יציבה המאופיינת בעקמת. כיצד להתמודד עם כאבים והקשר בין עקמת לאיברי הגוף האורגני. מה הן "נקודות המפתח" לשמירה על תקינות היציבה.

20.8 אביחי סורוקה - תורת הכאב בגישה פרקטית 
ההרצאה תתמקד ברקע הנוירופיזיולוגי של הכאב ובהתמודדות עם כאב כרוני. נבחן האם ניתן לתרגל תחת כאבים ואם כן, כיצד.
אביחי סורוקה הוא MSCPT פיזיותרפיסט המתמחה בפגיעות אורתופדיה וספורט. אביחי מלווה ספורטאים בכירים בענפים שונים ואת נבחרת ישראל בטניס נשים.

לאחר ההרצאה סדנת יוגה עם נעה צוייג
איפה עובר הגבול (אם יש) בין הפסיכו לסומטי?  ההתייחסות המעשית של איינגאר יוגה למצבי כאב. הסדנא תתייחס לקבוצות גיל שונות ולמגדר. 
 

 

ההרצאות:      11:30 - 10:00        מחיר 80 ₪ (60 ₪ בזום)
הסדנאות:
     13:30 - 11:45        הרצאה + סדנא 195 ₪ (155 ₪ בזום)


הרשמה במשרד המרכז או בטלפון 03-6020934 

אפשר גם לפנות אלינו במייל yoga@iyengar-yoga.co.il

או בווטסאפ 0587781101