זוג 2

קרן ורועי גטניו

רועי גטניו, יליד ערד, עובד בשירות המדינה.

קרן גטניו, ילידת חיפה, מורה ליוגה ומטפלת בפסיכותרפיה גופנית.

 איך הגעת ליוגה?

רועי: הגעתי בעקבות קרן, כשהיא החלה את ההכשרה שלה כמורה. הקפיצה לתוך המים העמוקים היתה בהודו, בסדנא אצל הצ’נצ’נים.

קרן: מישהי אמרה לי שראתה שיש מרכז יוגה קרוב לביתי, במקרה (או שלא במקרה..) זה היה מרכז איינגאר יוגה. הלכתי לנסות ונשארתי.

 

מה זכור לך מהשיעור הראשון?

רועי: התמודדות עם האגו. דברים שנראו לי פשוטים וקלים הסתברו כמאד קשים לביצוע. זו היתה התמודדות עם משהו שלא נראה ככיף גדול, אבל משהו בי אמר שעלי להשאר.

קרן: בסוף השיעור שאלתי את המורה: “למה לא קורה פה כלום?” היא אמרה לי: “תני לזה הזדמנות של כמה שיעורים ואז תביני שקורים המון דברים.” זה נשמע לי משכנע וכך עשיתי.

מה היוגה שינתה בחיים שלך?

רועי: עוד כנער הייתי אדם רוחני. היה בי חיבור לטבע, לגוף ולמחשבות. היוגה אפשרה לי למצוא דרך שבה אני יכול להתקדם ולקדם את החלקים האלה, שהם חלק ממני.

קרן: היא מאפשרת לי ויסות עצמי. היום אני מצליחה להגיע למינון טוב יותר בין פעילות של ראש ולב, בין נוכחות ועשייה. היוגה פתחה לי שער לחוויה רוחנית – לא רק להגות בה, אלא לחוות אותה. היא הפכה אותי למדויקת יותר. לקחת רק כמה שאני צריכה; בגדים, חפצים, שינה, אוכל וגם בקשרים חברתיים.

 

מה לדעתך שינתה היוגה בחייו של בן המשפחה?

רועי: כל משפט שלה מסתיים במילה אסאנה... (זה בצחוק אבל לא לגמרי). היוגה שינתה את הדרך שבה קרן צועדת בחייה ואת דרך המחשבה ביום-יום, כאדם שליו יותר ששואף לשוויון נפש.

קרן: הוא הפך ביתי יותר ויודע לחוות שקט וסיפוק, בלי להיות תלוי בגורמים חיצוניים.

האם אתם מדברים על היוגה, על התרגול?

רועי: הרבה. בשיחות ביננו אני שם את עצמי בפוזיציית התלמיד. נהנה ללמוד ממנה ונהנה שיש לנו נושא שיחה וענין, שמשותף לנו גם כיחידים וגם כזוג.

קרן: כן. על טכניקה פיסית, על פילוסופיה ומשמעות רוחנית, על השאיפות שלנו להקים מרכז יוגה, והשאיפות של רועי להיות מורה ואפילו עם הילדות, ששואלות שאלות, כמו: “אמא, היום בשיעור שלימדת הדגמת את כל התנוחות?”

 

מה מקומה של היוגה בחייך?

רועי: להחזיר אותי לדרך כשאני סוטה ממנה, כמו תמרור או מצפן.

קרן: וואי... מאיפה להתחיל?! היוגה בשבילי היא תומך לתפקידים השונים שאני צריכה למלא בחיים. היא מראה לי את הכיוון כשאני נמצאת במצב של חוסר בהירות. היא המקצוע שלי והמטען האנרגטי שלי.

 

לקשרי יוגה נוספים>>