ד"ר שני כספי

אני כמדענית לא יודעת איך זה קורה - זה קסם!

התחלתי לתרגל יוגה במקרה לפני 5 שנים. לאחר שבע שנים של ישיבה על ספרים בגב כפוף סבלתי מכאבי גב ושכמות, והעמידה שלי היתה דומה לסימן שאלה. כאילו שזה לא הספיק, היתה לי גם צליעה בשל כאבים בירך על רקע דפקט משפחתי מולד. אמנם התאמנתי במכון כושר, אבל מאחר ששיפור במצבי לא ניכר החלטתי לנסות משהו חדש. בחרתי לנסות את קורס האשטנגה שהציע מכון הכושר - שיעורי יוגה עם מוזיקת האוס נוראית ברקע.
אחרי חודשיים שמתי לב שמספר דברים בחיי השתנו: לא רק שכאבי הגב שלי חלפו אלא גם מצב הרוח שלי השתפר וגם היכולת שלי ״לקחת אויר״ במצבים בהם צריך לספור עד 10... למרות השיפור, ידעתי שכדי להתקדם צריך לעבור למשהו רציני יותר ואם אפשר בלי מוזיקת האוס ברקע.

יוגה שני כספי

את ההתנסות הראשונה שלי בתרגול איינגאר יוגה חוויתי בהודו, שם טיילתי לפני תחילת ההתמחות שלי ברפואת ילדים. היה לי ברור שזו השיטה שמתאימה לי, בגלל הדיוק והעומק.  כמי שעוסקת ברפואה התחברתי לידע האדיר באנטומיה שיש למורי איינגאר. למזלי, כשחזרתי, חברתי לימור הכירה לי את מרכז איינגאר יוגה בלב תל אביב שהוא למעשה בית בית ספר ליוגה. היתה זו תקופה בה התחלתי התמחות נטולת שינה ומלאת מתחים. הייתי חשופה מאוד כלפי חוץ ובפנים היתה בי סערה. היוגה שיפרה את יכולת ההתמודדות שלי עם היומיום המטורף, את הסבלנות לילדים, להוריהם ואת מצב הרוח שהקשה על חיי. בנוסף מצאתי שגם הפרעת הקשב ההיפראקטיבית שלי הייתה בשיפור ניכר. כאבים בגב נעלמו כליל, בהמשך גם הצליעה נעלמה וכיום העמידה שלי דומה יותר להר מאשר לזחל. בנוסף לחוזק הפיזי מצאתי שקט וכח נפשי להכיל את עצמי ואת המתרחש בחיי. אני כמדענית לא יודעת איך זה קורה, זה כמו קסם.

היוגה בשבילי הוא מסע בנבכי השרירים ,העצמות, המפרקים והגידים והיא פתח למסע החשוב ביותר: הנשימה בנבכי השקט של הנשמה. היום ברור לי שהיוגה מלווה ותלווה אותי בהמשך דרכי. אני חשה ברת מזל להיות חלק מההולכים בדרך זו, מקווה יום אחד להיות יוגי, להצליח לעמוד על הידיים בלי עזרת המורה ובעיקר לספור עד 20. בינתיים אני בדרך...