תמר כרמל

היוגה בשבילי היא שביל נסתר שמאפשר לי לעקוף את מהמורות החיים

יוגה תמר כרמל 
יוגה היא הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. יש אולי אנשים שיחשבו שאני מגזימה, אבל אני כותבת את זה בלב מלא ושלם. כל מי שמתנסה בתרגול יוגה, יודע שהיוגה מועילה לבריאות ומשקיטה את הנפש. אבל אני רוצה לספר על רובד נוסף, שמבחינתי הוא מעבר למה שרואים בשעורים ובתרגול השוטף.

החיים מציבים בפני כל אדם מכשולים - לחלקנו יותר ולחלקנו פחות. אני התמודדתי עם הרבה דברים לא פשוטים בחיי הקצרים. מאז שגיליתי את היוגה יש לי כלי להעזר בו ויש לי דרך לחזור אליה כל פעם. היוגה עבורי היא כמו שביל נסתר, שכאשר החיים מבלבלים אותך, מניחים בדרך אבנים וסלעים (ולעיתים גם מוקשים), יש לי נתיב עיקוף סודי, שמסייע לצעוד ליד הדברים הללו בלי ליפול לבורות שהם יוצרים. היוגה בשבילי היא גם כלי עבודה, כמו מעדר או מגל, שנועדו לגרש את החצץ והעשבים השוטים מהדרך הפתלתלה, כדי שאוכל לעבור בה בבטחה.
היוגה היא מקל שמצאתי בדרך, כזה שאפשר להשען עליו באמצע המסע כשעייפים ורוצים קצת לנוח מההליכה. היוגה היא גם האופק בדרך, היא תמיד מלמדת דברים חדשים, כל הזמן משתנה, מאתגרת ופיוטית כמו שיר. היוגה עבורי היא עולם ומלואו. היא מקדמת אותי בשבילי החיים, לאט ובזהירות ותוך הנאה מרובה. והכל בגב ישר, גוף חזק ובאליינמנט - או לפחות בשאיפה לאליינמנט :-)

אני בהחלט יכולה לומר שאני מרגישה מבורכת שמצאתי את דרך היוגה ואימצתי אותה כחלק בלתי נפרד מחיי. אני אמשיך לתרגל. יוגה עושה לי טוב.